Katiliyle 97 dakika yarıştıktan sonra hastane kapısında “tek söz söylemeden” bıçaklayan taksi şoförü Isidro'nun tuhaf suçu: “Beni öldürdü”

NecromanceR

New member
Güncellendi 17 Ekim 2024 Perşembe –
09:16

“Hiçbir cinayetin haklılığı yoktur, ama bu… daha az. Çünkü Onu soymadılar. Tartışmadılar bile. Hiçbir şey olmadı. Onu öldürdüler çünkü“. Taksi sektörü, dün Çarşamba günü Alcal de Henares'te hayatını kaybeden 62 yaşındaki İspanyol taksi şoförü Isidro'nun öldürülmesinin ardından bugünlerde üzüntü ve beklentiyi birbirine karıştırıyor.

Salı günü öğleden sonra genç bir adam tarafından vahşice bıçaklanmıştı: “Tek kelime etmeden”kendisini, adı geçen kasabadaki Prncipe de Asturias hastanesinin Acil Durum alanına, derhal müdahale etmesi için yönlendirdi. ona “beş bıçak yarası” ver bir bıçakla.

Bu gazetenin öğrendiğine göre daha önce müşteri, taksi şoförüne para ödeyecek arkadaşlarını aradığını iddia ederek ondan “birkaç durak” yapmasını istemişti. Ama asla ortaya çıkmadılar. Toplamda “zorlu yarış bir saat 37 dakikaTaksi şoförleri derneği Plataforma Caracol'un başkanı Nacho Castillo'nun söylediği gibi. Castillo, bir an Isidro'nun dostane bir tavırla müvekkiline tanıdıklarının onu zor durumda bıraktığını ve ona nerede olduğunu söylemesi gerektiğini önerdiğini anlatıyor. fazladan ücret ödemeden onu kalıcı olarak transfer etmek istiyordu.

“Onu hastanenin kenarına götürdü ve durur durmaz 5 kez bıçakladı. Görüntülerde nasıl olduğunu görebilirsiniz. Isidro 'beni öldürdü', 'beni öldürdü' diye bağırarak taksiden iniyor. Bu sırada katili sanki hiçbir şey olmamış gibi içeride oturuyordu. Yaklaşık bir dakikaydı. Sendika içinde şu şekilde tanınan Castillo, “Hemen ardından oradan kaçtım” diyor. Çılgın Peseto. O zamanlar katil bunu hiçbir zaman bilmiyordu. kaydediliyordu aracın içine yerleştirilen güvenlik kamerası tarafından.

Görüntülerde, saldırgan olduğu iddia edilen kişinin şapka taktığı ve gergin olduğu, farklı zamanlarda elleriyle yüzüne dokunduğu görülüyor. “Herkes gergin… İnsanlar yargılanmak istemiyor, bize bırakmalarını istiyor“, Plataforma Caracol'un başkanını değerlendiriyor.

Dün gece geç saatlerde, Çarşamba günü saat 23.00 civarında, Ulusal Polis 16 yaşındaki genci gözaltına aldıbu suçun baş şüphelisi olarak yine İspanyol uyruklu. Complutense şehrinde akrabalarının evindeydi. O zamana kadar yüzünün yer aldığı bir fotoğraf çoktan dağıtılmış ve sosyal ağlarda viral olmuştu. şimdilik Cinayetin nedeni bilinmiyor.

Bir polis memuru

Bir Ulusal Polis ajanı dün Alcal de Henares'teki Prncipe de Asturias hastanesinin yakınında yürüyor.Efe

Bugün Perşembe günü saat 13.00'te Alcal de Henares'teki Plaza Miguel de Cervantes'te öldürülen sürücü için adalet talebiyle bir gösteri düzenlendi. “Haberi üzüntüyle karşıladık ama Polis soruşturmasına güveniyoruz. Isidro çok iyi bir insandı, çok çalışkandı… 62 yaşındaydı, emekli olmaya çok yakındı. Hareket kabiliyeti kısıtlı insanlara yönelik bir araçta çalıştığı ve onlara binmelerine her zaman yardım ettiği için de seviliyordu. Ne olduğunu anlamıyoruz“diyor taksi sendikası başkanı Jos Antonio Garca.

18 Kasım 2019'da bir işçinin Antezana mahallesi Manuel Laredo Caddesi'nde 10 bıçak darbesiyle hayatını kaybetmesiyle öldürülmesi, Alcal de Henares'li taksi şoförlerinin hafızasında hâlâ çok yeni. Ferraz caddesinin yanında. O zamana kadar, kimse tutuklanmadı ve bu suç çözümsüz kaldı.

Tanıklar o günlerde zayıf, kısa boylu bir gencin kaçtığını anlattı. “Isidro olayından sonra, onu ilk tedavi eden Samur-Sivil Koruma'dan bir doktorla konuşabildim. Katilin yüzünü görmeyi başardı. Ona nasıl biri olduğunu sordum. O da bana şunu söyledi: zayıf ve 1.60 boyunda kısa boylu bir genç adam… Bu fiziksel özelliklere sahip çok insan var mı bilmiyorum Alcal de Henares'te taksi şoförlerini öldürmeye gidiyorlar“Castillo kendini sorguladı.

Julín gibi diğer profesyoneller daha da ileri giderek katilin aklından neler geçtiğini merak ettiler ve şu sonuca vardı: “Önceden planlanıp tasarlanmadığını bilmiyorum…onu bıçaklayacağınızı önceden bildiğiniz için mi onu Acil Servisin kapısına götürdünüz? Bir piç olmalısın“.