Venezuela'da Chavismo'ya yönelik büyük saldırının oynatma listesi: Danny Ocean'dan Willy Coln'a

NecromanceR

New member
Venezuela, 28 Temmuz'daki önemli seçimlere, Venezuela'nın en derinlerinden ve en popüler mahallelerinden ortaya çıkan siyasi olgu olan değişim kasırgasına eşlik eden şarkıların ritmiyle yaklaşıyor. Muhalefet liderinden oluşan demokratik tandemi destekleyen tüm kitlesel toplantılarda Mara Corina Machado ve aday Edmundo González Urrutiabugünün ve dünün şarkıları yankılanıyor, zaten kontrol edilemez görünen duyguları artırıyor.

Cesur insanları kutsayan ve “Kardeş zulmüne!” diye bağıran Venezuela marşı hiç eksik olmuyor. ve iki yüzyıl önce yazılmış ama çok güncel olan “aşağı zincirler”. Ve daha sonra kulağa nasıl geliyor şıngırdama Demokratik diskonun bir numarası olan Yapay Zeka ile yapılan ekspres.

Daha fazlasını öğrenmek için

Dil.

Venezuela: devrimin yeni sözü

Venezuela: devrimin yeni sözü

“Şarkı Edmundo'nun adaylığının açıklandığı gün ortaya çıktı. Şarkı sözlerini hızlı bir şekilde yazıp Yapay Zeka ile bir araya getirdim. Küratörlüğünü ben yaptım, şarkı çıktı, gerisi tarih oldu. Çok hızlı yayıldı, insanlar onu yakaladı ve artık turların ve insanların adaylığı teşvik etmek için yaptıkları kampanyaların bir parçası haline geldi, bu da beni çok mutlu ediyor. Bir mitingde bile yazarın ben olduğumu biliyorlar, heyecanlanıyorlar” diye anlatıyor kültürel destekçi olan yazar, EL MUNDO'ya. Luis Serrano.

“Edmundo'lu herkes, ulus değişim talep ediyor. Edmundo'lu herkes, barış içinde yaşamak istiyoruz. Şarkının ilk sözünden itibaren akılda kalıcı olan “Bunu birlikte başaracağız, özgürlük içinde yaşayacağız” diye tekrarlıyor.

Serrano son günlerde çok güçlü bir rakiple karşı karşıya: Danny Ocean. Ünlü reggaeton oyuncusu, yazarı reddediyorumAmerika'nın kulüplerindeki kült şarkı, perşembe günü yeni albümünü çıkardı Venedikdoğrudan Bolivarcı devrime işaret ediyor: “Artık dayanamıyorum, sözünü tutmadın, aldatmacadan aldatmacaya kadar bana yalan söyledin. Şimdi bak kırılan her şeye, kırdığın aileye, yaptıklarına bak. Şimdi her şey üzücü. . Bu delilik [malo] ne hale geldik. Birleştirmek yerine böldünüz, gururunuz aşkımdan çok daha güçlüydü. Bu yüzden size soruyorum: Şimdi git!”.

Adı geçen tema Küçük Venedik sayesindeSeçimler ve ülkesine demokrasinin dönüşü lehinde farklı rehberler ortaya koyan Venezuela sahnesinin en başarılı sanatçısından 28J'den önce bomba gibi bir şey vaat ediyor. Danny Ocean, Bolivarcı propagandanın neredeyse her zaman öfkeli tepkilerine rağmen, Las Vegas'taki Latin Grammy Müzik Ödülleri sırasında ceketinde “28 Temmuz” ifadesini göstermeye cesaret etti.

Aslında Ocean, büyük Venezüella diasporasının marşlarından birine zaten katılmıştı., neredeyse dokuz milyon insan dünyanın yarısına yayıldı. Hakkında 2000 yılında Karakas, Venezuela'nın diğer zamanlarda ne olduğuna dair başarılı bir özlem, şimdi çok uzak görünüyor. “Böyle bir kapsül için neler vermezdim” diyen koro, hem yurt içinde hem de yurt dışında tekrarlanan, dizinin temalarından biri. çalma listesi değiştirmek.

“Geri dönmek istiyorum, geri dönmek istiyorum, ne zaman?” diye tekrarlıyorlar Okyanus, Jerry Di ve Elena Rose. Üç sanatçı, özellikle Venezüellalı Y kuşağı arasında etki yaratan bir marş olan devrim öncesi Caracas'taki mutlu çocukluklarını ve ergenliklerini hatırlıyor. O da yapımda yer aldı Beto MonteVenezüella müziğinin bir diğer fenomeni olan Rawayana'nın lideri.

Elena Rose sosyal ağlarında “Seni seviyorum Venezuela. Senin böyle parladığını görmek ne kadar güzel. Hepimiz senin içiniz… Ve bu farklı bir şey hissettiriyor,” diye yazdı.

Değişime ayak uyduran yalnızca uluslararası sanatçılar değil; sokak şarkıcıları bile değişim dalgasına ayak uydurdu. Evet, farklı şanslarla. Gibi kurnaz alvarezKolombiya sınır bölgesinde devrim polisi tarafından bestelendikten sonra gözaltına alındı Venezuela seninleyim. Seçim kampanyasının iki haftasında aralarında muhalefet liderleri, aktivistler, gazeteciler, demokratik birimin seçim komutanlığı çalışanları ve Álvarez gibi değişim arayışına kum taneleriyle katkıda bulunan vatandaşların da bulunduğu 80'den fazla kişi gözaltına alındı. .

“Umut seni değiştirmek ve sana özgürlük vermek için geldi, zamanı geldi. Kaybolduğumuzu düşünme Venezuela, hadi birlikte gidelim!” Hapsedilmeden önce Wily şarkı söyledi.

Sanatçı Laura Guevara Ayrıca, ülkeyi iç kesimlerin en dezavantajlı bölgelerinden alıp götüren sosyal olguyu özetleyen bir şarkı yazmak için kendini ülkesinin gerçekliğine kaptırdı. “Oğlunun eve gelmesini bekleyen ama oğlu dönmeyen bir annenin ağlaması onları incitmiyor. Bu duyguyu yaşamanın, kollarınızı kaldırmanın, haklarını savunmanın zamanıdır. Sessiz olun, insanlar hayal kurar. , özgürlük konusunda sessiz olun, birlikte daha güçlüyüz… Barış içinde yaşamak istiyoruz!” yorumunu yapan Guevara, “Bize her gün yalan söylüyorlar ama artık onlara inanmıyoruz” uyarısında bulunuyor. ritimler.

İçinde çalma listesi Değişimde geçmişe de yer vardır. “Bu mücadelenin farklı aşamaları var, sadece bu an değil“, Serrano bu gazeteyi hatırlıyor. Bunların arasında grubun bir parçası olan Nacho'nun şarkıları da var. Çin ve Nachogibi Cesur2015 parlamento seçimlerinde muhalefetin zaferine eşlik eden şarkı gibi diğer besteler. Bu sokaklardan geçerekile ilgili Yordanoherhangi biri Bir yol varbaşkanlık kampanyasında bitkin düşene kadar mırıldandı Henrique Capriles 2013 yılında o da sokaklara geri döndü.

“Ayrıca Willy Colón'un icra ettiği bir salsa var. taze yalanlaroldukça iyi, yürüyüşlerde duyuluyor. En önemlisi, değişime bu kadar yaklaştığımızda insanlar umutlu olmaya devam ediyor ve 28 Temmuz'da oy kullanmaya gidiyor.“diye bitiriyor Serrano.